Bridge over Troubled Water

100 dni do wiosny.

Wzięło mnie na napisanie czegoś normalnego, a że ostatnio bardzo często słucham albumu „Bridge over Troubled Water” postanowiłem zamieścić moje krótkie interpretacje, odczucia, związane z tym naprawdę cudownym albumem, o którym już wielokrotnie wspominałem.

Płyta ta zawiera w sobie wszystko. Jest perfekcyjna, doskonała, nie ma słabych momentów. Wykłada życie w 36 minutowej formie.

1. Bridge over Troubled Water – Wzruszający wstęp, w którym słyszymy osobę, która nas rozumie, która nas wspiera, jest razem z nami i pomoże nam przejść przez wzburzoną wodę, jaką słyszymy w następnych utworach. Kto z nas, czujący się jak adresat tej piosenki, nie odczuwa braku takiej osoby w swoim życiu?

2. ”El Condor Pasa (If I Could)” – Uwielbiam takie klimaty. Ta Peruwiańska muzyka kojarzy mi się z wolnością, naturą, zielonymi, górzystymi terenami wolnymi od zgiełku i depresji miejskiego życia. Niestety utwór jest o prawdziwym życiu – bezradności wobec własnych ograniczeń (if I could).

3. ”Cecilia” – Traktująca o jednym z moich największych lęków – zdradzie najbliższej osoby. Jednakże jej lekkość, sprawia, że bardzo lubię ją słuchać i śpiewać tak, jakby to było o czymś dobrym, radosnym. Dziwne.

4. ”Keep the Customer Satisfied” – Tutaj czuję się dokładnie jak podmiot. Chce się schować w domu, zamknąć, odciąć, bo długo już byłem w drodze, wielu rzeczy próbowałem, ale nic z tego nie wyszło.

5. ”So Long, Frank Lloyd Wright” – Nie trzeba nic dodawać „I can`t believe your song is gone so soon/ I barely learned the tune”.

6. „The Boxer” – Niestety nie potrafię jej odnieść do siebie, widocznie po prostu jest o kimś innym. Albo może wróży przyszłość?

7. „Baby Driver” – Dobrze się jej słucha, lubię ją. Z interpretacją jednak ciężko bo znowu – nie jest o mnie.

8. ”The Only Living Boy in New York” – Jestem jedynym żyjącym chłopakiem w Nowym Jorku. Muszę wiedzieć jaka będzie pogoda. Nie mam nic do zrobienia więc uśmiecham się i myślę dokąd zmierzam.

9. ”Why Don’t You Write Me” – Prostota tej piosenki a ilość smutku, emocji jakie przekazuje jest dla mnie niepojęta. Dokładnie tak czułem się w życiu wiele razy i jeszcze nie raz będę. Zapomnienie. „Mail it today/ If it’s only to say/ That you’re leaving me”.

10. ”Bye Bye Love”  - Jedyny na płycie cover , który jest po prostu świetny. Lubię ją śpiewać, tak samo jak ”Cecilia”, mimo że jest przecież o opuszczeniu przez swoją miłość.

11. ”Song for the Asking”  - Gdyby był ktoś kto by chciał mnie o to poprosić…

 

Rok temu zaczynałem pierwszy dzień w Australii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *